گزارش از نمایشگاه تاسیسات ۱۴۰۲

به گزارش کاماپرس، اشکان حق پرست با بیان اینکه از نمایشگاه تاسیسات امسال نسبت به سال‌های قبل استقبال بیش‌تری شده است، گفت: امسال شرکت‌های خارجی و به خصوص شرکت‌های چینی با ارایه قطعات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی حضور پررنگ‌تری دارند. حضور شرکت‌های خارجی همچنین می‌تواند در ارتقای سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت تهویه مطبوع اثرگذار باشد.

مدیرعامل شرکت پژوهشگران صنعت الکترونیک آژند هدف اصلی برنامه توسعه‌ای شرکت را بی‌نیازی شرکت‌ها از واردات قطعات و ادوات مورد نیاز در صنعت تهویه مطبوع بیان کرد و گفت: محصولات B2C شرکت دارای 12 ماه ضمانت و 3 سال خدمات پس از فروش است. اما در رابطه با بردهای الکترونیک و محصولات تخصصی‌تر، شرایط متفاوت است. در این رابطه یکی از وجوه تمایز شرکت ما با شرکت‌های مشابه چینی، ارایه خدمات پس از فروش تخصصی و حضوری است.

مدیرعامل شرکت پژوهشگران صنعت الکترونیک آژند در پایان ضمن انتقاد از عملکرد جزیره‌ای شرکت‌های فعال در صنعت تهویه مطبوع، تصریح کرد: در حال حاضر اکثر شرکت‌ها به صورت مستقل فعالیت می‌کنند، در حالیکه ارتقای صنعت تهویه مطبوع نیازمند ایجاد لینک و ارتباط بین شرکت‌ها در حوزه فنی، فروش و خدمات پس از فروش است. خوشبختانه انجمن تولیدکنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع در این زمینه اقدامات خوبی داشته و کمک بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

به گزارش کاماپرس، شرکت آژند الکترونیک با بیش از ۱۰ سال سابقه علمی در زمینه طراحی و تولید بردهای الکترونیک در سال ۱۳۹۷ تاسیس شد. این شرکت در ابتدا موفق به طراحی و تولید برخی از تجهیزات الکترونیک هوشمند سیستم‌های تهویه مطبوع به صورت انحصاری شد. سپس از سال ۹۸ با افزایش سرمایه، نسبت به راه‌اندازی خطوط مونتاژ اتوماتیک و تولید قطعات الکترونیک با ظرفیت ۳۰ هزار برد الکترونیک در سال و همچنین گسترش فعالیت در زمینه طراحی تجهیزات الکترونیک پرکاربرد در صنعت تهویه اقدام کرد